Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego za nami...

2014-10-20

Druga edycja BKMS odbyła się 9 - 10 października 2014 r. na PGE Arena Gdańsk.

Kongres był jednocześnie okazją do zamknięcia i podsumowania realizacji naszego projektu. Dzięki współdziałaniu z innymi organizacjami mogliśmy doprowadzić do skumulowanej wartości dodanej i ideą projektu podzielić się ze znacznie szerszym gronem interesariuszy. Naturalnie tematyka kongresu była poświęcona znacznie szerszemu gronu odbiorców. Zagadnieniem przewodnim było Sport Business Intelligence.

Sektor finansowy nie od dziś chętnie sprzymierza się ze sportem upatrując w tym pozytywnego wpływu na swój wizerunek i biznes. Ten trend, na świecie widoczny od lat, w Polsce dopiero się rozpoczyna i na pewno będzie się rozwijał. Podczas II. edycji BKMS tematem przewodnim dwóch debat plenarnych była odpowiedź na pytanie Co, prócz wizerunku, jest ważne dla tak poważnych instytucji jak bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe, kiedy decydują się na finansowanie sportu?

Poruszane podczas kongresu tematy były związane z marketingiem sportów motorowych, halowych oraz plażowych. Uczestnicy prelekcji i paneli dyskusyjnych dowiedzieli się, jak efektywnie zarządzać klubem sportowym, by przyciągać sponsorów. Na przykładzie rugby dowiedzieli się, na czym budować markę sportów zespołowych, co ważne jest dla sponsorów sportu i jak przegonić konkurencję w wyścigu po pieniądze sponsorów.

Uczestnicy wydarzenia mogli spotkać i poradzić się ekspertów z różnych dziedzin, prezentowali swój klub lub firmę i usługi w kilka minut, a wieczorem zrelaksować się podczas bankietu w Fun Arena.

Jak w ubiegłym roku, mistrzem ceremonii był Robert Korzeniowski.  Wśród prelegentów i moderatorów znajdą się m.in. Kajetan Kajetanowicz, Roman Paszke, Dominika Kulczyk oraz przedstawiciele świata finansów – prezesi i szefowie największych w Polsce banków i firm ubezpieczeniowych.

Jeden z paneli dedykowany był finansowaniu aktywności fizycznej w kontekście współpracy międzynarodowej, podczas którego przedstawiciele partnerów projektu RESPECT BALTICUM zaprezentowali własne doświadczenia. Dyrektor MOSiR Leszek Paszkowski zaprezentował międzynarodowe projekty w ramach Programu Połudnowy Bałtyk: projekt piłarski RESPECT BALTICUM oraz żeglarski projekt M.A.S.T. jako przykłady dobrych praktyk MOSiR w zakresie międzynarodowej współpracy na niwie zdrowia, aktywności fizycznej, młodzieży i edukacji.
Więcej informacji o projekcie M.A.S.T. do znalezienia na stronie www.mast-project.eu

Więcej informacji w tym m.in. program konferencji; opisy prelegentów i prezentacje znajdują się na oficialnej stronie kongresu: www.bkms.pl

Zapraszamy także do naszej galerii zdjęć w celu obejrzenia relacji foto.