Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego 2014

2014-10-01

Sektor finansowy nie od dziś chętnie sprzymierza się ze sportem upatrując w tym pozytywnego wpływu na swój wizerunek i biznes. Ten trend, na świecie widoczny od lat, w Polsce dopiero się rozpoczyna i na pewno będzie się rozwijał. Tegoroczny BKMS postara się szczególnie przyjrzeć polskiemu sektorowi bankowemu i około bankowemu, by sprawdzić, jakie wyzwania i możliwości stoją przed nim w tej dziedzinie. Co, prócz wizerunku, jest ważne dla tak poważnych instytucji jak bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe, kiedy decydują się na finansowanie sportu?

Zastanawiać się będziemy, jak zmienić postrzeganie golfa w świadomości Polaków. Prelekcje poruszą też znaczenie, jakie mają imprezy sportowe dla miast, jak wykorzystać media społecznościowe w marketingu sportowym oraz jakie działania wspomogą i upowszechnią sport w Polsce.  

Poruszane podczas kongresu tematy to marketing sportów motorowych, halowych oraz plażowych. Uczestnicy prelekcji i paneli dyskusyjnych będą mogli dowiedzieć się, jak efektywnie zarządzać klubem sportowym, by przyciągać sponsorów. Na przykładzie rugby dowiedzą się, na czym budować markę sportów zespołowych, co ważne jest dla sponsorów sportu i jak przegonić konkurencję w wyścigu po pieniądze sponsorów.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać i poradzić się ekspertów z różnych dziedzin, wziąć udział w speed networkingu oraz nauczyć się prezentować swój klub lub firmę i usługi w kilka minut, a wieczorem zrelaksować się podczas bankietu. W jego trakcie można będzie wziąć udział w niezwykle wciągających grach typu escaperoom.

Jak w ubiegłym roku, mistrzem ceremonii będzie Robert Korzeniowski.  Wśród prelegentów i moderatorów znajdą się m.in. Mateusz Kusznierewicz, Dominika Kulczyk oraz przedstawiciele świata finansów – prezesi i szefowie największych w Polsce banków i firm ubezpieczeniowych.

Więcej szczegółowych informacji na www.bkms.pl