Piłka nożna buduje mosty między młodzieżą z Danii, Polski i Litwy

2014-04-29

Pełne emocji dni czekają 32 uczniów Szkoły Handlowej w Roskilde i Gimnazjum w Himmelev w Danii. 29 kwietnia wyruszają oni na Litwę, gdzie spędzą trzy dni w ramach projektu Unii Europejskiej „Respect Balticum”.
Szkoła Handlowa w Roskilde wraz z partnerami z Polski i Litwy uczestniczy w projekcie, który za pośrednictwem sportu – w szczególności piłki nożnej – promuje wśród młodzieży zdrowie i nawiązywanie kontaktów. Celem projektu jest wzmocnienie więzi między młodymi z uczestniczących krajów i zachęcenie ich do zainteresowania się swoim zdrowiem.
Rolę gospodarza pełni po kolei każdy z trzech partnerów. Gospodarz organizuje dla uczniów i nauczycieli turnieje piłki nożnej, warsztaty, seminaria szkoleniowe oraz wycieczki krajoznawcze. Na wrzesień młodzież z Litwy i z Polski zaproszona jest do Roskilde.
Oficjalnym reprezentantem Roskilde w ramach projektu jest Szkoła Handlowa w Roskilde. Ponieważ jednak szkoła ściśle współpracuje z Gimnazjum w Himmelev, to również uczniowie gimnazjum pojadą na Litwę. W projekcie uczestniczy więc zarówno młodzież z Gimnazjum Handlowego, jak i uczniowie kierunków zawodowych w Szkole Handlowej w Roskilde.
Dalsze informacje: zapraszamy do skontaktowania się z dyrektorem Jørgenem Slothem (jsloth@rhs.dk, [+45] 8852 3201/4081 3608).