Plunge, czyli gdzie jedziemy

2014-04-16

Litwa, Plunge

Rejon Plunge leży w północnozachodniej Litwie i jest częścią Okręgu Telsiai. Więcej niż połowa mieszkańców tego regionu mieszka w mieście Plunge (ok. 20.000 mieszkańców). Miasto jest otwarte na współpracę międzynarodową i budowanie mostów łączących kraje o różnych kulturach, historii i doświadczeniach, promowanie dorobku kulturowego, promowanie aktywności fizycznej.

Rejon Plunge posiada bogate zasoby kulturalne: biblioteki, centra rekreacji, muzea. Głębokie tradycje oraz  ich przekazywanie pozwoliły na utrzymanie oryginalnej kultury tego rejonu. Kultura i folkor są ważnymi elementami Miasta Plunge. W pałacu Oginskiai znajduje się Muzeum Samogitian z dziełami lokalnych i zagranicznych artystów. W Parku Narodowym Žemaitija stworzono Muzeum Zimnej Wojny, chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów.

<img alt="\&quot;\&quot;" data-cke-saved-src="\" src="\&quot;/upload/images/Algis-Verkys%281%29.jpg\&quot;" style="\&quot;width:" 560px;="" height:="" 369px;\"="">

W Plunge regularnie odbywają się tradycyjne wydarzenia rozrywkowe. Jednym z nich jest festiwal orkiestr instrumentów dmuchanych organizowany od czasu M. Oginskis. Ciekawostką jest, że pierwsza litewska orkiestra powstała w Plunge.

To miasto niewielkie rozmiarem, ale wielkie w swej otwartości i gościnności. Ponadto leży zaledwie 40 minut drogi od znanego bałtyckiego kurortu wypoczynkowego w Kłajpedzie, gdzie uczestnicy turnieju będą mogli spędzić swój czas wolny, co wzbogaci interkulturowy program wyjazdu.